Стан організації харчування у школі

Дата: 20.09.2018 12:19

Стан організації харчування у школі

Організація харчування у закладі освіти здійснюється відповідно нормативно-правових документів.

У режимі школи велике значення надається організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів.

У школі розроблені комплексно-цільові заходи організації і розвитку харчування учнів, якими передбачено:

• зміцнення матеріально-технічної бази їдальні;
  • розширення сфер послуг для учнів і батьків;
  • удосконалення різноманітності раціону харчування;
  • виховання культури прийому їжі;
  • пропаганда здорового способу життя.

У школі організовано гаряче харчування для учнів 1 – 4-х класів та учнів пільгових категорій (діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти , батьки є учасниками АТО). Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх шкіл.

Розумова напруга і велика фізична активність учнів під час перебування в школі супроводжуються енерговитратами. Для цього загально добова калорійність харчування і школі розподіляється таким чином: сніданок – 20%, а обід – 40% добової калорійності раціону.

Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування. У школі режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчуються після 2-го та 3-го уроків (відповідно до затвердженого графіку харчування). Цей час – найбільш оптимальний для прийняття їжі.

Харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується держпродспожив службою. Перспективне меню складається з урахуванням сезонності (на осінній і зимово-весняний періоди року) та наявність сезонних продуктів, свіжих овочів, фруктів, ягід, сухофруктів, квашених овочів, соків.

Питання організації харчування знаходиться на контролі ради школи та адміністрації.

Відсоток учнів 1-4-х класів, охоплених безкоштовним гарячим харчуванням - 100%.

Кількісно харчуються учні:

1-4-х класів – 202 учні

5-9 кл. – 176 учнів

10-11 класів – 37 учнів

Всього: 415 учнів

На всі продукти харчування, які постачаються до їдальні наявні  сертифікати якості, картотеки страв. Щоденне меню складається відповідно перспективного меню.Столовим посудом їдальня забезпечена 100%.

Технологічне обладнання в робочому стані. Обладнання, яке потрібно придбати: картоплечистка, мармід, плити кухонні, м´ясорубка.

З питань організації харчування у школі ведеться відповідна наказова діяльність, якою передбачено виконання вимог щодо безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та пільгового харчування школярів на основі відповідних довідок, виданих районним управлінням праці і соціального захисту.