День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель

Дата: 22.01.2020 13:03

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:

-виховні години: «Свято єднання» (1-4 класи), «Свобода – вибір гідних» (5-11 класи);

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

- випуск стіннівок «Україна – соборна, незалежна держава»;

- Година спілкування  «Соборна Україна–  це значить, що наша Держава – єдина!» (Центральна районна бібліотека) – 6-А,8-Б класи.

- взято участь у районних заходах до Дня Соборності України.