ПРИЙОМИ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ДІТЕЙ

Дата: 03.11.2021 13:14

Більшість батьків основну увагу приділяють інтелектуальному розвитку дитини, сподіваючись, що вона буде успішною і щасливою. Але для всебічного розвитку дитини потрібна постійна співпраця батьків і вчителів. У цій співпраці основна роль учителя — навчити вчитися. А роль батьків — це виховання і розвиток.

?? Реалізуючи принципи педагогіки партнерства, ми можемо досягти гармонійного розвитку дитини, щоб вона зростала здоровою, щасливою особистістю у вирі сучасного соціуму.

???? Олена Щербакова, провідний психолог проєкту «Інтелект України», пропонує батькам застосувати прийоми розвитку емоційного інтелекту (EQ) дитини.

ПРИЙОМИ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДИТИНИ:

???? Створюйте позитивний емоційний фон у родині.

Якщо дитина погано почувається, вона не може думати про інших.

???? Поговоріть з дитиною:

?? запитайте про те, що сьогодні було найцікавішим, що запам’яталося (у школі, у дворі, на тренуванні);

?? запитайте, як вона сприймала різні ситуації, які емоції викликали в неї ці ситуації;

?? обговоріть, які варіанти поведінки були можливі в різних ситуаціях;

?? як люди сприймали її вчинки і як вони б реагували на іншу поведінку;

?? дайте дитині можливість висловити все, що вона думає, а потім разом з нею оберіть найкращий варіант поведінки.

???? Ви — приклад для своєї дитини. Діти вчаться, наслідуючи поведінку інших людей, і в першу чергу — своїх батьків.

???? Заохочуйте гру своєї дитини з іншими дітьми. Саме в спільній діяльності дитина набуває комунікативних навичок.

???? Допомагайте дитині розпізнавати емоційні стани за малюнками і фотографіями, які можна знайти в журналах і газетах.

???? Читайте дитині оповідання та вірші, які «насичені» емоціями:

?? обговоріть разом поведінку персонажів і можливі варіанти поведінки;

?? запропонуйте внести зміни в сюжет або придумати іншу кінцівку.

???? Розмовляйте з дитиною про емоції та почуття. Коли дитина проговорює свої емоції, вона осмислює свій емоційний досвід. А ось придушення емоцій тягне за собою появу страхів і невпевненості в собі, зниження здатності до навчання.

???? Поговоріть з дитиною на звичайні теми:

?? Чому ми повинні допомагати один одному?

?? Як інша людина почуватиметься, якщо ми їй допоможемо і якщо не допоможемо?

?? Що ми відчуваємо, коли лаємося і коли намагаємося спокійно поговорити один з одним?

?? Що робити, якщо приятель сумує або радіє?

???? Знімайте стрес у дитини за допомогою рухових вправ.