A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей імені І.М.Середи Великописарівської селищної ради Сумської області

Письмо рядкової букви я. Письмо великої букви Я.

Дата: 28.02.2019 14:36
Кількість переглядів: 1722

Тема. Письмо рядкової букви я. Письмо великої букви Я.

Мета: удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, збагачувати словниковий запас дітей, вчити учнів аналізувати написане, перевіряти, виправляти помилки, зіставляти кількість звуків та букв у словах, розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими; вимагати від дітей охайності під час письма та дотримання норм каліграфічного письма, виховувати повагу до усної народної творчості, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: картки з літерами, робочий зошит, фішки для звукового аналізу слів.

ХІД УРОКУ

I. Створення позитивного емоційного настрою

II. Мотивація навчальної діяльності

1. Вправа «Мікрофон»
— З якою буквою ознайомилися на уроці читання?
— Які звуки вона позначає на письмі?
— У ролі чого вона може виступати?

2. Повторення скоромовки, вивченої на уроці читання
Яблука на ярмарок в ящику везла,

Яблука на ярмарку швидко продала.

3. Звуковий аналіз слова ярмарок з використанням лего

4. Повторення відомостей про звукові значення букви я в українській мові
1) Буква я на початку слова позначає два звуки [йа].
2) Буква я після голосного позначає два звуки [йа].

III. Повідомлення теми та завдань уроку
— На цьому уроці письма ми навчимося писати букву я, а також склади і слова з нею.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування та порівняння друкованої літери з відповідною їй писаною, з раніше вивченими літерами

2. Повторення гігієнічних правил письма
• Правила сидіння за партою.
• Розміщення зошита на парті.
• Як тримати ручку під час письма.

3. Показ і пояснення вчителем написання букви на дошці
— Пишемо під рахунок і-раз-і, два-і. Пальчикова гімнастика

4. «Письмо» зворотнім кінцем ручки на парті

V. Робота в зошиті

1. Письмо елементів букви по пунктирах зразка

2. Письмо рядка літери самостійно

3. Вправи для пальчиків

4. Гра
— Складіть нові слова, використовуючи перший склад кожного слова.
1) Яма, лини, народ. (Ялина)
2) Коло, море, рама. (Комора)
— У якому зі слів треба писати букву я?

Алгоритм написання рядкової букви я і великої буки Я.

5. Звуковий розбір слова ялина

6. Продовження роботи в зошиті
• Письмо слів (звернення уваги на відривне і безвідривне написання буквосполучень)

6. Гра «Діалог»
1) Хочу запитати я:
А що ти їв на букву я? (Яблуко, яйця, яловичину)
2) Ще таке питання маю:
Хто на я тварину знає? (Ящірка, ягуар)

Руханка

VI. Узагальнення та систематизація вивченого

1. Продовження письма слів.

2. Звуковий аналіз слова до малюнка, його розфарбовування (зошит).

3. Дописування сторінки зошита.

4. Переписування слів з друкованого тексту (учитель звертає увагу на з’єднання букви з іншими буквами).

VII. Рефлексія
— Яку букву навчилися сьогодні писати?
— Чи важко було писати цю букву?
— Які слова з цією літерою ви писали?


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора