Самопідготовка у групі продовженого дня

Дата: 05.11.2019 16:18

Самопідготовка — це обов’язкова навчальна робота учнів, під час якої вони самостійно розв’язують навчальні завдання в строго відведений для цього час під керівництвом вихователя ГПД.

Мета самопідготовки

За правильно організованого процесу самопідготовки учні набувають навичок самоосвітньої роботи.

Під час організації самопідготовки вихователь ГПД ураховує такі характеристики учнів, як:

• вік

• самоосвітні можливості

• міцність засвоєння знань, отриманих на уроках.

Тривалість самопідготовки

Процес самопідготовки триває з огляду на вік учнів і відповідно до норм:

• для учнів 2-го кл. — 45 хв.

• для учнів 3-го кл. — 1 год. 10 хв.

• для учнів 4-го кл. — 1 год. 30 хв.

Завдання самопідготовки

У процесі самопідготовки можуть бути такі завдання:

• розширити, закріпити та систематизувати знання учнів

• вправляти учнів у застосуванні отриманих знань на практиці

• навчити учнів користуватися довідниками, словниками та іншою навчально-пізнавальною літературою

• формувати навички культури розумової праці, самоорганізованості, самоконтролю, дисциплінованості

• розвивати вміння самостійно планувати свою діяльність та раціонально використовувати час

• виховувати позитивне ставлення до інтелектуальної праці.

Домашні завдання

Розв’язання домашніх завдань відбувається поетапно:

1. організаційний

• підготовка робочого місця

• повторення пам’яток про роботу під час самопідготовки

2. мотиваційний

• проведення розумової розминки

3. роз’яснювальний

• запобігання можливим труднощам

• за потреби — допомога вихователя у визначенні порядку виконання домашніх завдань та часу, необхідного для виконання кожного завдання

4. самостійна робота учнів

• самостійне розв’язання учнями завдань

• за потреби — допомога вихователя чи учнів-консультантів

• проведення фізкультхвилинок і динамічних пауз (самостійно чи за участі вихователя)

5. самооцінка та взаємоперевірка

• застосування різноманітних способів само

- та взаємоперевірки для формування навичок самоконтролю:

– перевірка за написаним зразком, словесною інструкцією, алгоритмом, за допомогою сигнальних карток

– добір кількох способів розв’язання завдання та визначення найоптимальнішого

6. підсумковий

• перевірка робіт вихователем

• оцінювання діяльності учнів

• за потреби — робота над помилками

• якщо є вільний час — закріплення знань в ігровій формі

Самопідготовка — це не урок, тому слід уникати категоричних вимог до учнів.

За відсутності домашніх завдань у 1-х класах в ГПД: проводять інтелектуальні, розвивальні, сюжетно-рольові ігри виконують творчі завдання тощо. Під час самопідготовки необхідно дотримуватися правил безпечної поведінки так само, як і під час уроків.

Зауважте! Під час розв’язання домашніх завдань в умовах роботи ГПД особливу увагу приділяють учням, які: мають ослаблене здоров’я внаслідок індивідуальних і типологічних особливостей нервової системи не можуть працювати в тому самому темпі, що й інші учні. Для таких учнів: не рекомендовано регламентувати час на виконання робіт передбачають додатковий час відпочинку Учні, які розв’язали домашні завдання раніше, можуть бути помічниками вихователя — консультантами (не більше трьох консультантів із кожного навчального предмета).

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1586-organzatsya-samopdgotovki-v-grupah-prodovjenogo-dnya?from=PW_blurring_Pedrada_Desktop&ustp=W