Відновлюємо свій психофізичний стан через техніку «4 стихії»

Дата: 30.04.2022 21:57

Відновлюємо свій психофізичний стан через техніку «4 стихії»

Техніка підходить як для дітей і дорослих, які знаходяться у кризовій ситуації, так і для знаття тривоги, якщо ви є у безпечному місці. Важливо дотримуватися правильної послідовності: повітря, вода, земля, вогонь. Стихії нам у поміч!

Крок 1. ПОВІТРЯ ????

Завдання: нормалізувати дихання

Можете використовувати будь-які дихальні вправи, ті, що вам найбільше підходять

? Найпростіша – «Свічка-Квітка»: задуваєте уявну свічку (довгий видих), вдихаєте аромат уявної квітки (мінімум 8 разів). Кризове дихання починається з видиху!

Крок 2. ВОДА ????

Завдання: знизити рівень тривоги

Коли людина починає пити воду, вона перемикається на процес ковтання, і у деякій мірі це її відволікає від тієї події, яка призвела до нервового збудження. Під час ковтання заспокоюється дихання і зменшується частота серцебиття

? Випийте повільно склянку теплої води маленькими ковтками

Крок 3. ЗЕМЛЯ ????

Завдання: «заземлитися», відчути своє тіло

Використовуйте вправу на вибір, а краще - усі по-черзі:

? Перекочуйтеся з носка на п’яту, щоб промасажувати саме п’яту (мінімум 8 разів)

? «Австралійський дощ». Починається вітер – трем долоні. Крапає дощ – клацаєм пальцями. Дощ посилюється – схрещуємо руки на грудях та постукуємо себе по плечах (Метелик). Йде злива – ляскаємо себе по стегнам. Повторити декілька разів

? «Робот-Спагеті». Напружте усе тіло, як робот. Порахуйте до 8 і розслабте тіло, уявивши себе немов спагеті. Зробіть так декілька разів.

? Можна зробити вправу «Мокра собака» під веселу музику, особливо це буде до вподоби дітям.

Можна робити інші прості вправи, які допомагають «включити тіло»

Крок 4. ВОГОНЬ ????

Завдання: вийти в усвідомленість, «включити» голову, активізувати кору головного мозку

? Порахуйте від 20 до 0 вголос. При зворотній лічбі активізуються лобні долі мозку.

? Дати відповідь на питання «Хто я» (5 іменників), «Який я» (5 прикметників), «Що я роблю (можу робити)?» (5 дієслів). При рахуванні можна загинати пальці на кожну «п’ятірку»

Підійдуть будь-які легкі вправи, які допоможуть стимулювати мозкову активність

Техніку «4 стихії» можна використовувати і як профілактичну. Наприклад, перетворивши її на щоденний ранковий ритуал. Так можна почати свій день з того, щоб через силу стихій налаштуватися на позитив, включитися у потрібний стан та бути більш продуктивним на благо собі, рідним людям та Батьківщині ????????