A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей імені І.М.Середи Великописарівської селищної ради Сумської області

Підготовка дитини до школи

Вступ до школи - це кардинальна перебудова укладу життя дитини. Звична дитяча безтурботність змінюється обмеженнями та необхідністю виконувати безліч вимог. Відтепер дитина повинен систематично працювати, дотримуватися режиму і приписи шкільного життя.Батькам варто заздалегідь потурбуватися про підготовку дошкільнят до школи, щоб для дітей цей процес перебудови до нового життя пройшов легше і з найбільшою користю.Багато мам і тата переконані, що підготовка дошкільника до шкільного навчання - це навчити дитину читанню, письму і основам арифметики. Але для того, щоб дитина змогла успішно розуміти і засвоювати ці основи, йому потрібно спочатку розвинути мислення, пам'ять, увагу, уяву, сприйняття і мова.Найкращим способом набуття та вдосконалення цих навичок є розвиваючі вправи в ігровій формі.Крім того, робота з дошкільниками обов'язково повинна включати підготовку до навчання грамоті. Адже лист - складний процес, який вимагає злагодженої роботи всієї руки і правильної координації тіла малюка. Оволодіння цим навиком не всім дається легко. Багато дітей в першому класі виявляються не готовими до тривалого і трудомісткого процесу навчання письма.Як можна допомогти дитині навчитися писати? Підготовка для дошкільників до письма - це, насамперед, розвиток дрібної моторики.

7 головних помилок батьків

1. Намагатися навчити всьому і відразу

Муштрувати з дитиною таблицю множення і вчити її розв’язувати рівняння – зайва і непотрібна праця.

У школі цьому навчать, краще вибрати вправи на розвиток дрібної моторики. Уміння вирізати ножицями знадобиться в першому класі набагато більше, ніж знання таблиці множення.

Не варто змушувати дитину займатися за рахунок зменшення ігор та прогулянок. Діти, які не дограли в дитячому садочку, надолужують згаяне в школі. На уроках вони не слухають вчителя, розважаючи себе підручними засобами – ручками, лінійками, зошитами.

2. Обмежувати спілкування з іншими дітьми

Дітей, які не ходили в дитячий садок в школі видно відразу. За словами вчителів, у таких дітей частіше виникають проблеми зі спілкуванням і адаптацією в нових умовах. Вони більш боязкі і сором’язливі.

Деякі хлопці бояться підійти познайомитися або вступити в гру, стають в результаті ізгоями. Бувають і протилежні випадки – дитина наполегливо пристає до всіх, вимагаючи уваги.

Найкраще заздалегідь познайомитися з майбутніми однокласниками дитини і їх батьками. Дружба сім’ями допоможе в нелегкі шкільні роки не тільки дітям, а й дорослим.

Наприклад, ви потрапили в затор дорогою з роботи і не встигли вчасно забрати сина з продовженого дня. Добре, що мама Колі, з яким ваш син дружить, забрала хлопчаків на прогулянку до вашого приїзду. Мамині нерви в порядку, дитина не лякається і засвоює поведінкову модель взаємодопомоги.

3. Опікати дитину на кожному кроці

Нерідко шкільні вчителі спостерігають картину: першокласник сидить в роздягальні з простягнутою ногою, а мама або тато старанно зашнуровують черевики.

Навчіть дитину природним і необхідним речам: зав’язувати шнурки і переодягатися. Безпорадність деяких школярів доходить до того, що вони весь день не ходять туалет, вважаючи за краще потерпіти додому, так як не можуть впоратися самостійно.

Звичайно, вам легше і швидше переодягнути або перевзути малюка, ніж чекати, поки він впорається сам. Але проведемо прості математичні розрахунки на прикладі уроку фізкультури.

У першому класі урок триває 35 хвилин. У класі приблизно 30 осіб. Якщо вчитель на кожного учня витратить хоча б хвилину, скільки часу залишиться на фізичну активність?

«У мене запасної дитини немає»: чому безпека дітей стала новою одержимістю батьків?

Якщо дитина боїться йти до школи, домовтеся заздалегідь з учителем, що будете перший час проводжати малюка до класу або роздягальні. Але не переборщіть. Випадок з учительської практики: дівчинка так боялася залишатися одна в школі, що мамі доводилося чекати її під час уроків. Ось до чого призводить зайва опіка.

4. Озвучувати дитині свої (перебільшені) страхи

«Тебе можуть штовхнути», «ти можеш розбити коліно», «хтось чхне і ти захворієш». Такі висловлювання зроблять дитину безпорадною. Нав’язливий страх захворіти або вдаритися призводить до постійного стресу, який знижує імунітет.

Одна мама настільки турбувалася про здоров’я сина, що купила в клас лампу для знезараження повітря. Це, звичайно, добре, але хлопчикові не допомогло. Він боявся відкритих вікон, чхань і постійно хворів.

5. Виконувати завдання за дитину

Деяким батькам шкода спостерігати, як дитина мучиться над важкими гачками в прописах. Інші не можуть спокійно реагувати на дитячі неакуратні каракулі.

За словами однієї мами: «Я в школі була відмінницею. Не можу дивитися, які дурні помилки робить син».

Виконуючи вправи за дитину, ви позбавляєте її шансу навчитися. А ще привчаєте перекладати обов’язки на інших і кидати справу при перших же труднощах. Правильніше буде перевірити її роботу після того, як вона її закінчить, і разом розібрати помилки.

6. Обговорювати вихователів або вчителів при дитині

Якщо вам не подобається вчитель, вихователь або тренер дитини, подбайте про те, щоб ваші негативні відгуки не дійшли до дитячих вух. «Анна Геннадіївна не може встежити за порядком під час тихої години», «Марія Петрівна не вміє спілкуватися з дітьми» – неприйнятні фрази в присутності сина чи дочки.

Не руйнуйте авторитет педагога перед дитиною, особливо ,якщо вихователь подобається їй. Діти довіряють думці батьків і можуть змінити позитивне ставлення, почувши мамині скарги татові або подрузі.

7. Купувати іграшки не за віком – смартфони, планшети і так далі

На перше вересня першокласники приходять зі смартфонами. Не простими мобільниками для зв’язку, а крутими просунутими апаратами. В результаті перерви проходять за іграми в телефоні або планшеті.

Повірте, посидіти в гаджетах дитина ще встигне. Нехай її дитячими спогади будуть ігри у дворі, а не кількість пройдених рівнів в грі на смартфоні.

Матеріали взято з сайту: http://mamabag.com.ua/

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора