Поради психолога

Поради батькам психологічної служби школи

• Організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня, дотримуйтеся його щодня;
  • Організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час та повторюйте навчальний матеріал, читайте книжки;
  • Постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань);
  • Спостерігайте за поведінкою дитини, якщо у неї виникають труднощі, тоді допомагайте їх розв’язувати,  підтримуйте;
  • Поважайте дитину як особистість;
  • Будьте послідовними у своїх вимогах;
  • Виявляйте свою любов до дитини, дайте  зрозуміти, що любитимете  її за будь-яких обставин.
  • Найбільше дітям потрібна ваша увага. Відчуття, коли береш тата чи маму за руку не замінити гаджетами, це ніколи не вдасться отримати з комп’ютерної гри. Як батькам нам потрібно встигнути це дати.
  • Придумайте разом з дитиною, чим можна зайняти час (вечір для сімейного дозвілля)
  • Окрім гаджетів, гарно буде звернути увагу дитини на те, що можна щось робити своїми руками. І допомогти дитині це щось зробити.
  • Норми часу, якІ бажано дотримуватися під час сидіння за комп’ютером, гаджетами:
    5 років — 1 година на день
    6 років — 1 година 15 хвилин на день
    7-9 років — 1,5 години на день
    10-12 років — 2 години на день
    13-14 років — 2,5 години на день

15-16 років — 3 години на день
  • Не використовуйте комп’ютер замість няні. Слідкуйте, щоб час, проведений за комп’ютером, йшов дитині на користь та сприяв його розвитку.
  • Дозволяйте грати тільки в ті комп’ютерні ігри, які мають навчальний і розвивальний характер: стимулюють розумові процеси, розвивають логіку, тренують пам’ять і увагу. Електронні уроки викликають у дітей жвавий інтерес, вони з великим задоволенням освоюють різноманітні логічні завдання та навчальні програми. Попередьте його також про можливу небезпеку спілкування з невідомими людьми в соціальних мережах і на форумах.

У ЧАС КАРАНТИНУ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ САМИХ ВДОМА І СПІЛКУЙТЕСЬ ІЗ НИМИ.

Діти дуже емоційно прив’язані до батьків, то ж не впадайте в паніку щодо коронавірусу і  пояснюйте усе малечі.

Діти дошкільного і середнього віку мусять лишатись з дорослим

Якщо йдеться про дитину дошкільного віку, то вона не може залишатися сама. Так само дитина середнього шкільного віку не може доглядати дошкільнятко. У неї ще не сформована відповідальність, а увага може відволіктись на якусь забавку і буде втрачено контроль за малечею.

Взагалі малих дітей навіть небезпечно лишати самих. Їм в будь-який момент може стати нудно – і тоді вони можуть взятись до якихось заборонених предметів чи занять.

Єдина адекватна порада у такій ситуації – знайти дорослу людину з числа рідних, чи знайомих, яка могла б доглянути дитину.

Перевірте дітей на відповідальність і залиште їм цікаві завдання

Якщо ж доведеться залишати вже старшу дитину саму, то тут батьки повинні розуміти, на скільки дитина вміє сама себе зайняти. Якщо у неї ще немає такої здатності, тоді вона ще не підросла і не можна її залишати. Якщо ж вже достатньо розвинута – то в сучасному світі у дітей достатньо розваг.

Крім того, дитині треба дати якісь завдання (помити посуд, попилесосити, підлити квіти). Навіть, якщо вона не захоче зробити цього, то буде відчувати цей обов’язок і він буде червоною ниткою проходити через її день. До того ж, завдання будуть підштовхувати до того, що діти шукатимуть альтернативні заняття, щоби не виконувати цих обов’язків. У цьому головне, щоби у дітей було відчуття наповненості, значимості дня, відчуття якихось перемог, щоби їх потім похвалили за щось.

Три тижні - це доволі багато, якщо дитину тримати на карантині. Все ж для неї це стрес, бо вона буде переважно перебувати у замкнутому просторі і з купою обмежень.

Тому дітей  треба виводити гуляти, де не має великого скупчення людей

Добре зважте чи брати дітей зі собою на роботу

Все залежить від виду роботи батьків. Якщо це людне місце, до того ж добирання громадським транспортом – то це ще гірше, ніж школа. Звісно, якщо є окремий кабінет, простір та умови для розваг – то можна звісно ж.

Але слід пам’ятати, що дитина постійно буде вимагати уваги до себе. І треба добре зважити, чи така можливість буде.

Як підготуватися до ЗНО під час карантину: практичні та психологічні поради випускникам

В епоху технологічних рішень перехід на дистанційний графік навчання не є проблемою. Але він досі викликає певні складнощі та незручності. Для одинадцятикласників карантин – це можливість, нарешті, приділяти час тому, що їм справді потрібно, – підготовці до ЗНО.

13:38 01.11.2021