Ушанували пам'ять визволителів Великописарівщини

Дата: 05.11.2019 14:41

28 жовтня Україна відзначила 75 річницю з Дня визволення від німецько-фашистських загарбників. У школі були проведені заплановані заходи . А в перший день занять нової чверті учні, які проживають у селі Розсоші, повертаючись до дому, зупинилися біля памятного знаку, що знаходиться за Великою Писарівкою.  Екскурсоводи шкільного музею Бойової слави Ткаченко Назар і Шкода Ольга цікаво й змістовно розповіли їм про події Другої світової війни, повя’зані з цим місцем. Вони зазначили, що Меморіальний комплекс увіковічнює пам'ять про генерала-майора радянської армії Григорія Яковича Антонова та 42 бійців 4-го гвардійського Кантемирівського корпусу , які загинули 8 серпня 1943 року в день визволення Великої Писарівки.

Це місце для всіх великописарівчан - святе, як священною й невмирущою має бути пам'ять про всіх визволителів та захисників України. Дізнавшись тут про події далекого 1943 року , вдивляючись у бомбоями, що ще видніються на сусідньому полі , ніби кадр з фільму , уявили школярі картину, як по запиленій дорозі рухається колона автомобілів і раптом від бомби, скинутої ворожим літаком , гинуть наші бійці, серед яких смертельне поранення отримав і генерал Антонов. Саме їм, воїнам визволителям минулого й нашого сьогодення , ми маємо завдячувати за своє життя - найдорогоцінніший скарб на землі. Тому у вдячності усі присутні схилили голови, поклали квіти й зберегли память про полеглих, щоб передати її наступним поколінням.